This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Blog

Jak mieć udany dzień? – 3 proste wskazówki

To co teraz napiszę, może wydawać się czymś kompletnie banalnym. Jednak jeżeli przeanalizujesz to co za chwilę przeczytasz, może się okazać, że co dzień możesz mieć naprawdę udany dzień.

Co zrobić żeby mieć udany dzień? Oto trzy proste wskazówki:

# zaplanuj jutro

Weź do ręki kartkę i długopis, lub jakikolwiek elektroniczny notatnik i zapisz sobie punkt po punkcie co powinieneś jutro zrobić, jakie masz zadania, obowiązki, a także zastanów się, co chciałbyś robić w wolnym czasie. Zaplanowanie wolnego czasu jest równie ważne jak planowanie obowiązków.

#zobacz to co zaplanowałeś oczami wyobraźni

Tuż przed snem wyobraź sobie jak realizujesz ten plan, od samego rana, aż po wieczór, wypełniając kolejne punkty Twojego planu. Zobacz oczami wyobraźni jak w pozytywny sposób realizujesz każdy z punktów dnia. Postaraj się odczuwać wdzięczność i radość, że z taką łatwością udaje Ci się realizować zamierzone cele.

#zacznij dzień od słów: „to będzie udany dzień”

Kiedy wstaniesz, niech pierwszymi słowami, które usłyszysz będą wypowiedziane przez Ciebie: „to będzie udany dzień”, a następnie zabierz się za realizacje planu, zgodnie z tym co przygotowałeś sobie dzień wcześniej. Skup się na tym by każdy z punktów był realizowany skrupulatnie, utrzymując jednocześnie stan radosnego oczekiwania pozytywnych rezultatów.

Pewnie pomyślisz sobie, że to jakiś kit lub bujda. Że to zbyt proste i banalne. Ale ja Ci powiem, że to nie jest gwarancja, a jedynie praktyka, która zwiększa prawdopodobieństwo, że Twój dzień może nie będzie udany w 100%, ale masz szansę przeżyć go na pełnych obrotach czerpiąc wiele radości z życia.

Ja stosuję to niemalże każdego dnia i efekty mnie zadziwiają za każdym razem.

Dlaczego uważam, że tak prosta formuła może przyczynić się do tego żeby mieć udany dzień?

Kiedy planujesz dzień skupiasz się na tym co jest najważniejsze, co akurat masz do zrobienia. Nawet gdy planujesz wolny czas, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że o tym nie zapomnisz i zrobisz coś fajnego dla siebie. Dzięki temu nabierzesz energii i poczujesz się lepiej.

Natomiast gdy afirmujesz swój udany dzień i kiedy widzisz oczami wyobraźni jak coś wykonujesz, Twój umysł szuka dla Ciebie najlepszych rozwiązań. Mogą wtedy przyjść Ci do głowy takie rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz czas, zrobisz to w jakiś innowacyjny sposób, a gdy przejdziesz do działania, będziesz czuł, że wszystko idzie Ci jak z płatka.

Przejdźmy więc do działania. Po co masz sam sobie mówić, że ten dzień będzie udany?

A po to, żeby złożyć sobie obietnicę. Skoro sam złożysz sobie obietnicę, to będziesz starał się aby zrobić wszystko by tej obietnicy dotrzymać. Poza tym gdy będziesz mocno skupiony na wykonywaniu planu krok po kroku, staniesz się w pewnym stopniu obojętny na negatywne bodźce zewnętrzne. Dzięki temu negatywne informacje przychodzące ze świata zewnętrznego nie zaburzą Ci Twojego planu. A nie ma nic gorszego, jak coś co odciąga Cię od Twoich zadań, powoduje dekoncentrację i rozluźnienie. Co za tym idzie, nie wykonujesz planu, a na koniec dnia masz poczucie, że nie dotrzymałeś danej sobie obietnicy, spada poziom pozytywnej energii i Twój dobry dzień zamienia się w dzień jak co dzień.

Oczywiście, moja metoda na udany dzień jest wielkim uproszczeniem i kondensatem innych technik, natomiast, uważam, że stanowi idealne wprowadzenie do tego by zacząć praktykować Prawo Przyciągania. Musisz go spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *